Poznaj smak Pelplina

SONY DSC

Wyobraź sobie złocisty miód, barwne ziarna z kociewskich pól, śmietankowe mleko i karmelowy, smak słodyczy … Co to takiego? Mowa o ciastku, które powstało aby oddać hołd wszystkim mieszkańcom ziemi pelplińskiej.

Pracownicy Gminnego Centrum Informacji w Pelplinie na czele z kierownik Niną Wilkos wraz z pasjonatem regionu i mistrzem cukierniczych wariacji Leszkiem Melerem oraz jego zespołem stworzyli wyjątkowy przysmak, który ma za zadanie cieszyć oko, pieścić podniebienie i zapadać na długo w pamięci …

Premiera „słodkiej maskotki” naszego miasta odbyła się podczas Dni Pelplina – 6 czerwca 2009 r. Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch mianował Leszka Melera, pelplińskiego cukiernika i piekarza, strażnikiem receptury smaku Pelplina – Pelplinki.

To przepyszne ciastko skomponowane specjalnie dla Pelplina i jego mieszkańców, cieszyło podniebienia wszystkich uczestników sobotnich uroczystości. Tych wszystkich, którzy nie zdążyli skosztować pelplińskiego ciastka, zapraszamy do Piekarni Meler – pytajcie o Pelplinkę!